Info logistyczne

08.08.2016

Do Dusznik-Zdroju można dojechać:

 • autem drogą krajową nr 8 od strony Wrocławia 110 km i od strony Pragi 174 km drogą E67 do Kudowy Zdrój i dalej droga nr 8 do Dusznik-Zdroju.
 • Pociągiem z Kłodzka Głównego i Kłodzko Miasto
 • Autobusem z PKS Kłodzko zlokalizowanego przy stacji kolejowej Kłodzko Miasto.
 • Najbliższe lotniska to Wrocław (110km), Praga (174km) i Katowice (252km).

Po drodze można zobaczyć:

 • Twierdzę Kłodzką i Labirynty – najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce, zachęca do odwiedzenia swoją tajemniczością i ogromem. Zobaczyć tu można ogromne bastiony i komnaty oraz wraz z przewodnikiem przejść podziemnym chodnikiem minerskim. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na Kłodzko i całą Kotlinę.
 • Pijalnie wód mineralnych w Polanicy Zdroju, Kudowie Zdroju i oczywiście w Dusznikach Zdroju.
 • Błędne Skały – obszar ochrony ścisłej Błędne Skały ma powierzchnię ok. 22 ha, znajduje się na wysokości 853m n.p.m. i położony jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 – 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości
 • Muzeum Papiernictwa (1605 r.) w Dusznikach-Zdroju – jedyny zachowany w Polsce młyn papierniczy – to unikatowa papiernia, zabytek techniki bezcenny w skali Europy. Decyzją Prezydenta RP w 2011 roku uzyskał status pomnika historii. Dzięki temu siedziba Muzeum Papiernictwa została formalnie zaliczona do grupy najcenniejszych zabytków mających szczególne znaczenie dla kultury naszego kraju.
 • Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina – odcinek Alei Chopina zamyka Dworek im. Fryderyka Chopina, w którym od zawsze skupiało się życie kulturalne uzdrowiska. Powstał w latach 1802-1805, a w 1826 dał w nim swój pierwszy charytatywny koncert Fryderyk Chopin. Obiekt jest codziennie dostępny dla zwiedzających w godzinach 10.00-17.00. Obejrzeć go można za symboliczną opłatą wynoszącą 2 zł. Każdy zwiedzający otrzyma gratis oficjalną miejską pocztówkę, którą można przyozdobić pamiątkową pieczęcią z wizerunkiem Dworku Chopina. Można tam również uzyskać informację dotyczącą pozostałych zabytków w mieście i nabyć pamiątki.
 • Dusznicki Express to turystyczna kolejka, która w komfortowych warunkach zabierze Cię do najpiękniejszych zakątków Dusznik-Zdroju.
 • Zieleniec  – w roku śnieg leży tutaj przez 150 dni w roku, a średnia suma jego opadów jest jedną z najwyższych w Polsce. W kurorcie narciarskim Zieleniec Ski Arena do dyspozycji narciarzy są liczne trasy zjazdowe. 20 kolejek górskich, w tym najnowocześniejsze w Sudetach wyciągi 4 i 6 osobowe. O odpowiedni poziom pokrywy śnieżnej dba system sztucznego naśnieżania. Dla amatorów nocnej jazdy przygotowano 10 oświetlonych stoków.
Powrót

Polecamy