Info logistyczne

Na obiekt nie będzie można wjechać prywatnym samochodem, ale prosimy się nie obawiać! Zorganizowany będzie darmowy transport, a osoby niepełnosprawne i starsze zostaną dowiezione pod same trybuny!

Główne wejście na obiekt Duszniki Arena, będzie znajdować się w części Dusznik zwanej Podgórzem. Będą tam kursowały autobusy i busy z wyznaczonych parkingów i przystanków w mieście i poza miastem. Stamtąd czeka Państwa krótki spacer – 600m – który doprowadzi do strefy kibica i wejścia na trybuny, bądź trasy.

Lokalizacje parkingów zostaną umieszczone na stronie w terminie późniejszym.

Istnieje też wejście drugie, które rekomendujemy dla osób idących kibicować na trasach. Wejście to znajduje się ponad 1,5 km od centrum miasta i można tam dojść jedynie zostawiając auto w centrum miasta. Wycieczkę pieszą należy rozpocząć kierując się z Rynku ulicą Hanki Sawickiej do ulicy Józefa Wybickiego i dalej oznaczoną trasą do wejścia.

Rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji miejskiej

 

a2

WERSJA PDF

Do Dusznik-Zdroju można dojechać:

  • autem drogą krajową nr 8 od strony Wrocławia 110 km i E67 od strony Pragi 174 km.
  • Pociągiem i autobusem – http://www.e-podroznik.pl/
  • Najbliższe lotniska to Wrocław (110km), Praga (174km) i Katowice (252km).

Atrakcje Dusznik-Zdroju i okolic:

  • Stacja narciarska Zieleniec  – w zimie śnieg leży tutaj zazwyczaj przez aż 150 dni! Zieleniec Ski Arena to 24 wyciągi i koleje, na które składa się także 5 nowoczesnych kanap oraz 22 kilometry doskonale przygotowanych tras. Większość tras jest oświetlonych, dzięki czemu narciarze mogą szusować do późnych godzin wieczornych. Trasy zjazdowe w kurorcie są zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych dla początkujących adeptów narciarstwa, po bardzo wymagające. Dla osób uprawiających freestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym. Więcej informacji na – www.zieleniec.pl
  • Pijalnie wód mineralnych w Dusznikach-Zdroju, Polanicy-Zdroju i Kudowie-Zdroju.
  • Muzeum Papiernictwa (1605 r.) w Dusznikach-Zdroju – jedyny zachowany w Polsce młyn papierniczy – to unikatowa papiernia, zabytek techniki bezcenny w skali Europy. Decyzją Prezydenta RP w 2011 roku uzyskał status pomnika historii. Dzięki temu siedziba Muzeum Papiernictwa została formalnie zaliczona do grupy najcenniejszych zabytków mających szczególne znaczenie dla kultury naszego kraju.
  • Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina – potocznie zwany też Dworkiem Chopina, to miejsce w którym od zawsze skupiało się życie kulturalne uzdrowiska. Powstał w latach 1802-1805, a w 1826 dał w nim swój pierwszy charytatywny koncert Fryderyk Chopin. Obiekt jest codziennie dostępny dla zwiedzających w godzinach 10.00-17.00. Można tam również uzyskać informację dotyczącą pozostałych zabytków w mieście i nabyć pamiątki.
  • Twierdza Kłodzka i Labirynty – najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce, zachęca do odwiedzenia swoją tajemniczością i ogromem. Zobaczyć tu można bastiony i komnaty oraz wraz z przewodnikiem można przejść podziemnym chodnikiem minerskim. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na Kłodzko i całą Kotlinę.

Powrót

Polecamy

visit ikony1 ikony2