IBU Junior Cup Biathlon 2018

18.12.2017

Kolejna biathlonowa impreza przed nami. Tym razem, w dniach 24-27 stycznia, obiekt Duszniki Arena gościć będzie młodych zawodników, którzy pretendują do najwyższego, światowego poziomu.

Zawody tradycyjnie rozpoczną oficjalne treningi w pierwszych dwóch dniach. Dzień trzeci to już rywalizacja na poważnie. Zawodnicy pobiegną na dwóch dystansach – panie na 7,5 kilometrów, panowie na 10. Kolejnego dnia zawodnicy pobiegną na tych samych dystansach. Organizatorzy planują, aby do dyspozycji biegaczy były dwie pętle: na 2,5 km oraz 3,3 km.

Tak jak w zeszłym roku Weronika Nowakowska, tym razem twarzą zawodów stali się uczniowie dusznickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Justyna Panterałka, Karolina Mielcarek, Norbert Leszczyński oraz Łukasz Bałęczny. Mimo tego, że nie startują oni jeszcze w imprezach takiej rangi, są przyszłością polskiego biathlonu.

Do zawodów zgłosiło się wielu zawodników z całego świata. Tak jak w zeszłym roku, swoje uczestnictwo zgłosiła m.in. reprezentacja Brazylii, który wybitnie nie jest kojarzona ze sportami zimowymi.

Wstęp na trybuny oraz trasy podczas zawodów będzie darmowy. Najnowsze informacje publikowane są na stronie www.dusznikiarena.pl oraz facebooku Duszniki Arena.

Powrót

Polecamy