Polska

29.01.2017 POJEDYNCZE SZTAFETY MIESZANE

29.01.2017

W niedzielnym supermikście Krystyna Guzik wraz z mężem Grzegorzem zdobyli dla Polski pierwszy medal biathlonowych mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Małżeństwo zaprezentowało świetną formę na trasie biegowej i strzelnicy. Na podium znaleźli się także Rosjanie i Norwegowie.

Rosjanie, którzy praktycznie w każdej kategorii zdominowali podium, polską reprezentację wyprzedzili jedynie o 13,9 s. Norwegom udało się oddalić od pary o 6 s. Było to najlepsze wystąpienie naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju.

Złoty medalista Jewgienij Garaniczew nie był jednak do końca zadowolony ze swojego wystąpienia.

Jewgienij Garaniczew: Chyba trochę ryzykowałem podczas ostatniego strzelania. Chciałem strzelić szybko i czysto, ale spudłowałem w ostatnim strzale. Ogólnie jednak czułem się bardzo komfortowo. Na strzelnicy wszystko wykonywałem w moim rytmie.

Krystyna Guzik: Ten medal to dla mnie nagroda za ostatni okres, gdy zmagałam się z poważną kontuzją. To były dla mnie ciężkie miesiące. Straciłam sporo czasu na dojście do dobrej formy, włożyłam w to wiele sił i byłam skoncentrowana, aby zimą przyszły rezultaty. To jeszcze nie jest moja stuprocentowa dyspozycja, ale jestem na dobrej drodze, by ją osiągnąć. Mam nadzieję że już na MŚ w Hochfilzen będzie lepiej.

Grzegorz Guzik nie spoczął na laurach. W rozmowie z Marcinem Murasem przyznał, że zdobycie brązu mocno wpłynęło na jego pewność siebie, której nie może mu zabraknąć na kolejnych mistrzostwach.

Grzegorz Guzik: Na pewno dzięki temu sukcesowi pewności przybyło. Oczywiście, od jakiegoś czasu ona rosła i wydaje mi się, że ze startu na start będzie teraz tylko umacniana.

Podczas konferencji prasowej Krystyna Guzik nie kryła swojego szczęścia.

K.G: Wywalczenie medalu w Polsce jest czymś wyjątkowym. Tym bardziej, że byliśmy bardzo zawiedzeni naszymi błędami we wcześniejszych startach. Do dzisiejszego biegu przystąpiliśmy jednak zrelaksowani i uśmiechnięci, mając nadzieję, że błędy już się nie powtórzą. Nie powtórzyły się i teraz możemy cieszyć się z medalu.

Zmagania w Dusznikach-Zdroju były ostatnim sprawdzianem polskiej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się 9. lutego w austriackim Hochfilzen.

Wyniki supermiksta:

1. Daria Wirolajnen, Jewgienij Garaniczew (Rosja) 37.10,2 (0 karnych rund + 7 doładowań)

2. Ingrid Landmark Tandrevold, Vetle Sjastad Christiansen (Norwegia) strata 6,3 s (0+7)

3. Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik (Polska) 13,9 (0+5)

_____

Źródło: eurosport.onet.pl

Fot. biathlonworld.com

Powrót

Polecamy

visit ikony1 ikony2