16251196_1328798060527594_1098991689_o-1

28.01.2017 BIEG NA DOCHODZENIE MĘŻCZYZN (12,5 km)

28.01.2017

Rosjanie po raz kolejny zdominowali podium. Aleksander Łoginow zdobył złoty medal biathlonowych Mistrzostw Europy, tym razem w biegu na dochodzenie. Jewgienij Garaniczew na mecie pojawił się jako drugi z 27,8 s straty. Polscy reprezentanci nie wystartowali.

Złotemu medaliście udało się już po niecałym kilometrze zniwelować pięciosekundową stratę do Władimira Ilijewa, który w piątek okazał się być najlepszym w sprincie. Łoginow był także bezkonkurencyjny w strzelaniu. To nie koniec sukcesów. Biathlonista stał się czwartym w historii, który stał na podium aż w trzech konkurencjach podczas jednej edycji Mistrzostw Europy. Sam twierdzi, że nie miał zbyt dużych trudności na trasie.

Aleksander Łoginow: Na pierwszym okrążeniu Władimir Iliew (triumfator sprintu) biegł niesamowicie szybko. Na szczęście po raz kolejny dopisała nam pogoda. Słoneczny i bezwietrzny dzień sprzyjał dobremu strzelaniu i dlatego właśnie tak zaprezentowałem się na strzelnicy (0+0+0+1). Dlatego też wszystko wydawało się takie proste.

Tuż za Aleksanerm Łoginowem rozegrała się zacięta walka o dwa pozostałe medale. Z czołówki bezbłędnie udało się strzelić Jewgienijemu Garaniczewowi, który zakończył bieg ze sporą przewagą. Przy wbiegnięciu na ostatnią rundę biegową to Aleksiej Wołkow, walczący do samej mety, zdawał się mieć pewną lokatę na podium. Jednak Łotysz w samej końcówce bardzo szybko zniwelował dwanaście sekund straty i ostatecznie wywalczył brązowy medal. Jak mówi, był bardzo zdeterminowany,

Andrejs Rastorgujevs: Na ostatnim okrążeniu otrzymywałem informacje o rywalach będących przede mną i za mną. Po prostu walczyłem. Dałem z siebie wszystko, by ukończyć rywalizację na podium

W wywiadzie z Sebastianem Staszewskim z Polsat Sport Aleksander Łoginow nie krył swojego zadowolenia.

A.Ł: Jestem bardzo zadowolony, z przebiegu tego turnieju, te medale dają mi ogromną radość. Konkurencja była tutaj bardzo duża, na mistrzostwa przyjechało wielu bardzo dobrych biathlonistów z całego świata, z którymi rywalizacja była niezwykle trudna. Nie wiem jeszcze, czy wystąpię na mistrzostwach świata. Na razie skupiam się na tym co tu i teraz. W Dusznikach-Zdroju jest bardzo przyjemnie. Stadion, miasto, kibice, wszystko jest na najwyższym poziomie.

Przed Aleksandrem Łoginowem jeszcze jedno wyzwanie. Starcie sztafet. Jeżeli tym razem uda mu się ukończyć bieg z najlepszym wynikiem, zostanie drugim po Aleksieju Slepowie zawodnikiem w historii z trzema złotymi medalami jednej edycji ME.

Wyniki:

1. Aleksander Łoginow (RUS)

2. Jewgienij Garanichev (RUS)

3. Andrejs Rastorgujevs (LAT)

Fot. Szymon Korzuch 

Powrót

Polecamy

visit ikony1 ikony2